Innowacje z natury

Agrowermikulit

zobacz więcej na www.agrowermikulit.pl

Współpracujemy z http:/www.ekologiawogrodzie.pl

 

AGROWERMIKULIT

 

agro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki przeprowadzonym badaniom i testom eksperci otrzymali wyniki świadczące, iż zastosowanie wermikulitu pozwala:

 

Do prawidłowego rozwoju upraw, niezbędne są odpowiednie i określone warunki, w których rozwijają się rośliny. Jednym z najważniejszych jest jakość gleby, dlatego też, mieszanka glebowa powinna mieć dobrą przepuszczalność dla wody i powietrza.

Podczas używania różnego rodzaju nawozów i dodatków, rolnicy spotykają się z problemem gnicia korzeni roślin, wskutek przelania i wypłukiwania składników pokarmowych z gleby.

 

W celu uniknięcia wszystkich wspomnianych, negatywnych czynników oraz osiągnięcia największej wydajności niewymiennych mieszanek gruntowych, zaleca się dodanie niewielkiej ilości wermikulitu – minerału, który podczas długoletnich obserwacji skutecznie tworzył korzystne warunki dla rozwoju systemów korzeniowych i roślin.

 

Dzięki wysokim parametrom absorpcji i właściwościom napowietrzającym, wermikulit jest doskonałym regulatorem warunków powietrzno – wodnych, pozytywnie wpływającym na rozwój systemu korzeniowego.

 

Jest to minerał o wysokiej porowatości, w którym pomiędzy płytami znajduje się powietrze. Taka struktura produktu pozwala osiągnąć niezbędne właściwości napowietrzające podłoże, przy których ziemia nie staje się zleżała, nie pojawia się na niej skorupa, a ona sama pozostaje spulchniona.

 

Wermikulit posiada wysoki współczynnik wchłaniania wody – 400% (100 g wermikulitu wchłania 400 ml wody) – z łatwością wchłania wodę i z taką samą łatwością oddaje roślinie, stwarzając optymalnie wilgotne środowisko dla odżywiania korzeni.

 

Wykorzystując wermikulit, nawet w zwykłych warunkach domowych, możliwe jest przygotowanie mieszanek ziemnych, w proporcjach, które są optymalne dla danego gatunku rośliny. Możemy go także spotkać, w niektórych, gotowych mieszankach stosowanych do florystyki domowej, które sprzedawane są w sieciach sklepów ogrodniczych.

 

Przy hodowli roślin doniczkowych, wystarczające jest dodanie do 30% wermikulitu na 70% objętości ziemi (wermikulit mieszamy, a następnie wkładamy do doniczki w proporcjach 1/3 część wermikulitu na 2/3 części ziemi).

 

Korzystanie z wermikulitu przy uprawie dowolnych gatunków roślin znacznie przyśpiesza nie tylko kiełkowanie nasion, ale także ich dalszy rozwój. W kolejnym roku już używany wermikulit może być wykorzystany w czasie suszenia lub po prostu wprowadzony na wiosnę w glebę (bez suszenia). Przez wiele lat instytucje naukowo – badawcze wielu państw prowadziły badania właściwości wermikulitu powiązanych z ogrodnictwem, otrzymując zaskakująco pozytywne wyniki.

 

NASZE MARKI

Prawa autorskie © www.vermiculite.pl 2015

Facebook